KobietaPoradyUroda

Paznokcie bez wstydu

Paznokcie bez wstydu

Wiele kobiet ma pewien problem. O ile świetnie radzimy sobie z dbaniem o cerę, uśmiech, włosy, dobrze dopasowujemy ubranie, to jednak stopy nie są zdecydowanie naszą wizytówką.

Często nie możemy poradzić sobie z usunięciem zrogowaciałego naskórka. Ponadto trudno jest nam dokładnie usunąć skórki obrębie paznokci stóp oraz nadać samym paznokciom kształt. Warto jeszcze dodać, że stopy są narażone na urazy- często zatem brakuje nam części paznokcia albo mamy niegojące się odciski. Jak sobie z tym poradzić?

Pedicure hybrydowy w Krakowie

W Krakowie i wielu innych miastach bez problemu znajdziemy ofertę pedicure hybrydowego. Co to jest? Przede wszystkim jest to klasyczny pedicure, czyli dokładne nawilżenie stopy, wymasowanie jej, usunięcie zrogowaciałego naskórka, obcięcie paznokci oraz pomalowanie ich lakierem. Dodatkowo jednak zastosowanie techniki hybrydowej, która polega na pokryciu lakieru specjalnym utwardzanym żelem pozwala nam otrzymać piękne paznokcie, a których lakier nie schodzi ani nie odpryskuje.

Rekonstrukcja paznokci stóp

Jednak czasem problem jest na tyle poważny, że zwykły pedicure temu nie zaradzi. Do takich problemów należy przede wszystkim oderwanie się części płytki paznokciowej na skutek urazu bądź choroby. Jak temu zaradzić? Na szczęście dzisiaj można zrekonstruować płytkę paznokciową za pomocą specjalnej płytki żelowej, którą uzupełniamy brakującą część paznokcia. W ten sposób paznokieć ładnie wygląda, może spokojnie powoli odrastać, a my nie czujemy podczas chodzenia dolegliwości bólowych. Sprawdź ofertę rekonstrukcji paznokci stóp na stronie http://jadoreinstytut.com/pedicure/

Usuwanie odcisków

Kolejną sprawą, z którą niestety zwykły pedicure nie jest w stanie sobie poradzić są odciski. Tutaj sposobem rozwiązania problemu est udanie się do gabinetu podologicznego albo też do salonu kosmetycznego. Wtedy specjaliści ocenią dokładnie, co to jest za rodzaj odcisku, w jaki sposób najlepiej go usunąć i pod koniec badania- usuną go wybraną metodą. Wtedy możemy mieć gwarancję tego, że na długi czas pozbyliśmy się problemu. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli odciski były spowodowane wysokimi obcasami albo niewygodnym obuwiem, to jeśli nie zmienimy butów, nawet jeśli zabieg przebiegnie prawidłowo, odciski będą się tworzyć.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz