DomPolecane

Obudź swoje zmysły!

Obudź swoje zmysły!

Z ekspresu, po turecku, rozpuszczalna, zbożowa… Pokaż mi, jaką kawę pijesz, a powiem ci, kim jesteś. Nieważne jednak, jaką kawę wybierzemy – ważne, w jaki sposób rozbudzimy swoje zmysły! Karmelowo, migdałowo, cynamonowo, a może orzechowo? Jak się dzisiaj czujesz? Jaki smak ma twój dzień? 

Zwykła czy… niezwykła?

To zdecydowanie nie jest najłatwiejsza decyzja. Jej podjęcie może zaważyć na naszym dalszym losie. Pijemy, żeby pić? Pijemy, żeby zapomnieć? A może pijemy, żeby… nie zapomnieć? Wielu z nas nie zastanawia się nad tym, co tak naprawdę sprawia, że kawa stanowi dla nas jeden z najwspanialszych napojów. Każdego dnia, o każdej porze dnia, w każdym miejscu towarzyszy nam jako najwierniejszy przyjaciel. Smakuje i daje nam to, czego od niej oczekujemy. Czy tylko? 

Bo to, co nas podnieca… 

…to się nazywa – smak. Kawa nam smakuje, ale nie to jest najistotniejsze. Ważne jest to, jak smakuje. Orzechowo, karmelowo, migdałowo czy cynamonowo? To zależy od nas. Zapominamy, że bardzo często o smaku kawy nie decyduje tylko to, jaką wybierzemy. Syrop do kawy jest jednym z tych składników, który z pewnością nas pobudzi, a – co najważniejsze – sprawi, że i nasze zmysły zostaną rozbudzone. W końcu dzięki nim poznajemy otaczający nas świat i rzeczywistość. Nie rezygnujmy z dopieszczania ich, a odwdzięczą się podwójnie! 

Pads znaczy szczęście

Pojawia się jednak kolejne pytanie: do jakiego rodzaju kawy nadaje się syrop. Założę się, że jak zwykle skorzystamy ze zbawiennej porady wujka Google. Co jednak, jeśli złote rady z forów internetowych nie okażą się dla nas tak satysfakcjonujące, jak byśmy tego oczekiwali? Powinniśmy się zdać na własną intuicję. Jako dodatkowa pomoc może posłużyć kawa w saszetkach, która została stworzona z myślą o tych, którzy szczególnie cenią sobie naturalność, oszczędność i czystość. Zamiast użerać się z ekspresem czy słoiczkami, warto zaopatrzyć się właśnie w kawę pads, która zapewni nam wyjątkowy smak, a także uczyni proces przyrządzania kawy przyjemnością, a nie kolejną brudno-czasochłonną rutyną. Kawa znaczy energia, syrop znaczy aromat, a pads – znaczy szczęście!

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz