Porady

Nauka języka – sposoby, możliwości i zabawa

Nauka języka – sposoby, możliwości i zabawa

Nauka języka obcego jest często kojarzona z dwiema godzinami w tygodniu. Należy wtedy przyjść do szkoły i grzecznie słuchać wykładów z danego działu. Nic bardziej mylnego. Uczenie się języków przybiera różne i ciekawe formy oraz doskonale wpasowuje się w grafik nawet najbardziej zapracowanych.

Jak znaleźć czas na naukę języka?

Warto przemyśleć, w jakich godzinach podczas dnia możemy znaleźć chwilę na naukę. Gdy już znajdziemy odpowiadające nam godziny, możemy zajrzeć do jednej ze szkół językowych. Na przykład „szkoła angielskiego Częstochowa” http://tarkowski.edu.pl/. Tutaj znajdziemy odpowiadające nam terminy.

Metody nauki angielskiego

Nauka przez zabawę – można mieć wrażenie, że hasło to odnosi się wyłącznie do osób poniżej 8 roku życia, jednak to nie jest prawda. Nauka jest możliwa podczas wielu czynności, uznawanych za rozrywkę. Do najpopularniejszych przykładów należą: muzyka, filmy i seriale, książki.

Komunikacja – nic tak dobrze nie szlifuje języka i uczy jak komunikacja z innymi. Wystarczy bardzo podstawowa znajomość słówek, żeby można zacząć rozmowę. Nie bój się błędów! Obcokrajowiec rozmawiający z kimś, kto stara się nauczyć jego ojczystego języka nie wyśmieje Cię. Raczej pomoże. Jest mnóstwo możliwości nawiązania kontaktów z innymi. Początkami mogą być fora, blogi. W internecie można znaleźć nawet mnóstwo miejsc, w których można porozumiewać się z ludźmi o różnych stopniach zaawansowania.

Samodzielny kurs języka, klasyczna metoda, czyli nauka słówek. Uczenie się na pamięć listy słówek, na której są zwroty, przetłumaczone na język polski. Pomimo jednak szybkiego nauczania w ten sposób, wiedza ta, nieużywana – jest szybko zapominana. 

Wakacje językowe

Mając sposobność, warto zorganizować wyjazd podczas którego znajdziesz się w kraju, gdzie używa się nabywanego przez nas języka. Oczywiście nie jest to obóz językowy, tylko urlop. Przyjemne z pożytecznym. Plusem takiej zmiany otoczenia jest możliwość przełamania się. Jednocześnie daje sposobność do osłuchania się w języku, co pomaga kształtować akcent. Kurs języka nie musi być nużącym obowiązkiem, z którego można uciec zasłaniając się brakiem czasu. Im bardziej jest się zaangażowanym i widzimy w tym zabawę lub hobby, tym łatwiej jest nauczyć się czegoś nowego. 

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz