PolecanePorady

Nauka języka angielskiego dostosowana do naszej osobowości?

Nauka języka angielskiego dostosowana do naszej osobowości?

Czy istnieje możliwość, żeby dostosować naukę angielskiego do naszej osobowości? Pewnie niektórzy z Was pierwszy raz spotykają się z tą metodą. Bo przecież większość przystosowana jest do tradycyjnych metod gramatyczno-tłumaczeniowych. Jednak nie każdy potrafi uczyć się w ten sposób? Jaką mamy alternatywę?

Tradycyjne metody odchodzą do lamusa?

W większości szkół nauczani jesteśmy języków obcych w sposób tradycyjny. Czy jednak takie metody są skuteczne? Nie uwzględniają one naszych indywidualnych predyspozycji do przyswajania wiedzy. A przecież każdy uczy się w inny sposób i w innym tempie przyswaja wiedzę. W szkołach jesteśmy przekonywani do tego, że tylko żmudnym wkuwaniem słówek i gramatyki możemy coś osiągnąć. Jednak nowoczesne szkoły językowe przekonują nas, że przecież można inaczej – skutecznie, szybko i „bezboleśnie”.

Nowoczesne metody nauczania

Wielu nauczycieli przekonuje nas, że do nauki języków obcych trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. A przecież język polski nie jest łatwym językiem, a jednak każdy się go w dzieciństwie nauczył. I właśnie w tym rzecz. Nowoczesne metody, jak np. Callana zakładają uczenie się w sposób naturalny – właśnie tak, jak uczyliśmy się języka ojczystego. Wzrok, dotyk, węch – te wszystkie zmysły mają znaczenie. Pamiętacie słynny cytat: Powiedz, a na pewno zapomnę. Pokaż, a jest szansa, że zapamiętam. Pozwól przeżyć, a będę pamiętał przez całe życie. Małe dzieci uczą się języka w działaniu, reagując na wszelkie bodźce z otoczenia. Jeśli uderzą się w głowę i usłyszą od mamy: „Oj, uderzyłeś się w główkę!”, to będą kojarzyć uderzenie z czymś bolesnym i będą wiedzieć, że część ciała, w którą się uderzyły, to właśnie głowa. Szkoły wykorzystujące nowoczesne metody wiedzą, że ludzie dzielą się na wzrokowców, słuchowców i kinestetyków. Wiedzą też, że istnieje siedem typów inteligencji u ludzi: matematyczno-logiczna, interpersonalna, ruchowa, muzyczna, wizualno-przestrzenna, intrapersonalna i językowa. I właśnie tę wiedzę wykorzystują, tworząc różne pomoce naukowe. 

A jeśli interesuje Cię nauka języka angielskiego Częstochowa, zajrzyj na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz