Porady

Jak nauczyć się angielskiego z seriali?

Jak nauczyć się angielskiego z seriali?

Od co najmniej kilku lat obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania produkcjami odcinkowymi. Chociaż wciąż nadal chętnie chodzimy do kina i śledzimy filmowe nowości, to jednak seriale stają się coraz bardziej popularne. Oprócz rozrywki i ciekawych faktów na temat różnych kultur, mogą one nam także pomóc w przyswojeniu języka obcego. W jaki sposób?

Gdzie szukać seriali do nauki angielskiego?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się telewizja, jednak warto pamiętać, że wówczas bardzo często nie mamy wyboru w kwestii wyboru ścieżki dźwiękowej. Oglądanie jakiejś produkcji z polskim lektorem nie przyniesie żadnego efektu, ponieważ nie będziemy właściwie słyszeli, jakich słów używają aktorzy i w jaki sposób je wypowiadają.

Warto jednak zwrócić uwagę, że polski widz ma coraz więcej możliwości oglądania seriali online. Postępujący rozwój platform streamingowych zagwarantował szeroki dostęp do najświeższych tytułów, gdzie często możemy swobodnie wybierać między napisami czy oryginalną wersją. Zdecydowanie na takich źródłach należy się skupić.

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy uczyć się angielskiego z seriali?

Przede wszystkim oglądanie seriali z polskimi napisami mija się z celem. Co prawda będziemy mieli styczność z językiem, jednak nasz wysiłek będzie minimalny – może to wspomóc w nauce wymowy, jednak będziemy mieli podane gotowe tłumaczenie, zatem nasz umysł nie będzie pracował na najwyższych obrotach, by rzeczywiście zrozumieć przekaz.

Pierwszym krokiem może być seans z angielskimi napisami. To pozwoli przy okazji zapoznać się z pisownią danych wyrażeń. Stopniowo powinniśmy jednak odchodzić od jakiejkolwiek pomocy w postaci napisów i oglądać seriale z oryginalnym dźwiękiem, bez tłumaczenia. W razie potrzeby warto zatrzymać odtwarzanie, by sprawdzić znaczenie słowa, którego nie znaliśmy, a następnie gdzieś je sobie zapisać.

Oczywiście seriale to dobry sposób na samodzielną naukę, jednakże może się okazać, że do bardziej biegłej znajomości języka będziemy potrzebowali profesjonalnej pomocy. Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ może się wówczas okazać doskonałą propozycją.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.