PoradyZdrowie

Czy usługi dentystyczne możemy reklamować?

Czy usługi dentystyczne możemy reklamować?

Kiedy korzystamy z odpłatnej usługi u stomatologa, zawieramy swojego rodzaju umowę cywilnoprawną. Stomatolog wykonuje rzetelnie swoją usługę, a my za nią płacimy.

A co w sytuacji, kiedy jesteśmy niezadowoleni z wykonanej usługi? 

Z usług stomatologicznych korzystamy bardzo często. Zawsze zależy nam na profesjonalnie wykonanej usłudze. Jednak nie zawsze wiemy, co zrobić, jeżeli jest ona wykonana w sposób wadliwy. Czy mamy jakiekolwiek prawa, aby reklamować tego rodzaju usługi?  W dużej mierze zależy to od tego, co dokładnie chcemy zareklamować. Bardzo ważnym jest więc, aby ustalić wszelkie szczegóły z dentystą zanim przystąpi on do pracy. Warto przy tym zapoznać się z ofertą różnych zdrowotnych ubezpieczeń, porównać ubezpieczenia Legnica i przyjrzeć się, co oferują dla pacjentów.

Wypadła nam plomba

Według zapisów prawnych, możemy reklamować taką usługę, jeśli nie minął jeszcze rok od jej wykonania. Możemy w ramach reklamacji, którą składamy na ręce stomatologa, który wykonał usługę, domagać się naprawienia źle wykonanej usługi, bez ponoszenia kosztów. Natomiast jeśli dentysta, będzie się ociągał z wykonaniem poprawek, możemy domagać się zwrotu pieniędzy.

Proteza zębowa okazuje się wykonana niezgodnie z Twoim zamówieniem

W tym wypadku także mamy podstawy do reklamacji. Reguluje to Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Spełnienie takich roszczeń także jest obwarowane określonymi terminami. Najczęściej specjalista ma obowiązek ustosunkować się do żądania konsumenta w terminie 14 dni. Brak odpowiedzi będzie potwierdzeniem ich zasadności. Jeśli naprawa określonego rodzaju usługi nie będzie mogła dojść do skutku z różnych przyczyn, pacjent będzie mógł wtedy żądać zwrotu całej ceny poniesionej na dana usługę.

Dlatego uważnie wybierajmy dentystę Legnica  http://centrumstomatologicznelegnica.pl/, ponieważ tylko dobry specjalista, taki, który ma bogate doświadczenie, będzie gwarancją prawidłowo wykonanej usługi i oszczędzi nam sporo nerwów i niepotrzebnego bólu.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz