Uroda

Botox – nie tylko na zmarszczki

Botox – nie tylko na zmarszczki

Trudno o bardziej znany zabieg medycyny estetycznej niż botox. Popularność zabiegu sprawiła, że wzbudza on również spore kontrowersje. Większość osób kojarzy toksynę botulinową z usuwaniem zmarszczek, okazuje się jednak, że ma ona o wiele szersze zastosowanie. O wykorzystaniu botoxu i jego właściwościach rozmawialiśmy z ekspertami z warszawskiej Kliniki Miracki. Dowiedz się czy i kiedy warto zdecydować się na zabieg.

Czy stosowanie botoxu jest bezpieczne?

Wspomniane kontrowersje wokół popularnego zabiegu medycyny estetycznej wynikają z faktu, że uważany jest za truciznę szkodliwą dla organizmu.Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez pałeczki Clostridium botulinum i podana doustnie działa toksycznie na organizm. Jednak ten sam związek podany w kontrolowany sposób, domięśniowo korzystnie wpływa na wiele dolegliwości.Poza tym, botox stosowany w gabinetach jest uzyskiwany w kontrolowany sposób w warunkach laboratoryjnych poprzez kontrolowaną hodowlę bakterii. Najbardziej skutecznym i zarazem bezpiecznym preparatem zawierającym botox jest Azzalure, stosowany w Klinice Miracki w Warszawie, co daje pewność wysokiej skuteczności minimalnego ryzyka zabiegu.

W jakich przypadkach stosuje się botox?

Popularny zabieg skutecznie usuwa oznaki starzenia skóry, redukuje zmarszczki oraz nieestetyczne błyszczenie skóry. Toksynę botulinową wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości pach, stóp oraz dłoni, a także w leczeniu bruksizmu czyli niekontrolowane zaciskanie i zgrzytanie zębami. Jak widać zabieg kojarzony głównie ze spektakularnym usuwaniem zmarszczek, ma o wiele szersze zastosowanie. 

Co warto wiedzieć o toksynie botulinowej?

Ostrzykiwanie botoxem polega na wprowadzeniu przy pomocy cienkiej igły odpowiednią ilość preparatu. W zależności od efektu jaki zamierzamy uzyskać botox wstrzykuje się w:

  • policzki, czoło- zabiegi odmładzające
  • pachy, stopy, dłonie- leczenie nadpotliwości
  • mięśnie żwaczowe- leczenie bruksizmu.

Toksyna botulinowa działa paraliżująco i rozluźniająco na mięśnie, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek, bruksizm czy nadmierną potliwość. Wykazuje również skuteczne działanie w przypadku innych dolegliwości, na które wpływa mają mięśnie jak np. zaburzenia ruchu kończyn, zez czy schorzenia układu pokarmowego. Zabieg trwa zazwyczaj 15-30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Efekty ostrzykiwania botoxem widoczne są po kilku dniach i utrzymują się około pół roku. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań takich jak:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego.

Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności, należy jedynie unikać nadmiernego rozmasowywania  i ugniatania obszarów pozabiegowych.

Korzyści z zabiegu

Zabieg nowoczesnym i bezpiecznym preparatem Azzalure to szybki i skuteczny sposób na spektakularne odmładzanie nawet o kilkanaście lat bez interwencji chirurgicznej.  Szybkie efekty, brak uciążliwego okresu rekonwalescencji i bardzo przystępna cena wpływają na niesłabnąca popularność ostrzykiwania botoxem. Z zabiegu można skorzystać aby usunąć pierwsze oznaki starzenia, a także profilaktycznie, aby spowolnić powstawanie zmarszczek. Warto jednak pamiętać, że zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, w sterylnych warunkach i z użyciem bezpiecznego preparatu.Botox w profesjonalnej klinice to gwarancja skuteczności, bezpieczeństwa, minimalnego ryzyka powikłań, dlatego warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej oraz z opiniami pacjentów. 

Więcej informacji na temat zabiegów odmładzających znajdziesz na stronie klinikamiracki.pl

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz