Osocze bogatopłytkowe sposobem na piękną i młodą skórę

1-best-beauty-hairStarzenie się jest naturalnym procesem, którego wiele osób nie potrafi zaakceptować. Z myślą o tych osobach powstały nowe gałęzie medycyny: medycyna estetyczna i medycyna regeneracyjna. Należą one do jednych z najszybciej rozwijających się, a jednocześnie do tych, które w bardzo szerokim stopniu wykorzystują najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny. Jednym z najnowszych osiągnięć, po które sięga medycyna estetyczna, jest osocze bogatopłytkowe.

Dlaczego korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej?

Upływające lata powodują zmianę w naszym wyglądzie – zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra staje się mniej napięta i jędrna. Procesy regeneracyjne, które w młodości zachodziły szybko i dynamicznie, w starszym wieku zaczynają przebiegać w zdecydowanie wolniejszym tempie. Aby skóra mogła się zregenerować, potrzebuje zewnętrznego wsparcia. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, po wykonaniu których wygląd skóry się poprawia – proces jej starzenia się będzie przebiegał wolniej, a jego oznaki będą mniej widoczne. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które starają się choć trochę oszukać czas, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Po zabiegu skóra odzyskuje blask, staje się młodsza i nabiera promiennego wyglądu.

Na czym polega terapia?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który powstaje na bazie krwi pacjenta. Uzyskany preparat jest wprowadzany poprzez iniekcję w miejsce, któremu chcemy nadać młodszy wygląd. Metoda jest naturalna, bezpieczna i może być stosowana u osób ze skłonnościami do alergii – jest to spowodowane tym, że preparat oparty jest na własnej krwi pacjenta. Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym następuje proces głębokiego pobudzania do pracy komórek tworzących skórę. W efekcie pobudzone zostają między innymi fibroblasty. Proces ten sprawia, że następuje wznowienie produkcji kolagenu, dzięki czemu zewnętrzny wygląd skóry zmienia się na lepsze – staje się ona nie tylko napięta i rozświetlona, ale także bardziej jędrna.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Specjaliści medycyny estetycznej uważają, że terapia osoczem boagtopłytkowym jest wskazana w przypadku osób, którym zależy na bardzo skutecznym procesie rewitalizacji skóry. Można ją polecić osobom, których problemem są:

  • brzydki i ziemisty koloryt cery,
  • zbytnia suchość skóry,
  • wyraźnie widoczne oznaki zmęczenia.

Zabieg może zostać wykonany już w przypadku pierwszych objawów starzenia się skóry. Osocze bogatopłytkowe należy do tych zdobyczy medycyny, które wykorzystywane są nie tylko w medycynie estetycznej – sięgają po nie także inne gałęzie medycyny: stomatologia, ginekologia, ortopedia, okulistyka.

Efekty terapii osoczem bogatopłytowym

Decydując się na zabieg wykorzystujący osocze płytkowe, zyskamy:

  • poprawiony owal twarzy,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • zwiększoną gęstość i napięcie skóry,
  • cerę pozbawioną symptomów zmęczenia.

Wybierając się na zabieg, który wykonywany jest w oparciu o osocze bogatopłytkowe, możemy mieć pewność, że wszelkie fałdki i zmarszczki zostaną wygładzone. Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystane także do leczenia rozstępów. Na zabieg możemy zgłosić się między innymi do warszawskiej kliniki SkinClinic. Po zabiegu rozstępy całkowicie nie znikną, ale będą zdecydowanie mniej widoczne.

Do jednych z największych osiągnięć współczesnej medycyny bez wątpienia należy osocze bogatopłytkowe. Z terapii osoczem bogatopłytkowym szczególnie chętnie korzysta medycyna regeneracyjna i estetyczna. Terapia jest całkowicie bezpieczna dla pacjentów – można z niej korzystać, nie obawiając się żadnych skutków ubocznych.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi/twarz/regeneris/.