Obowiązkowe wydatki szkolne

balance-189456_640Posyłając dziecko do szkoły większość rodziców liczy się z tym, że wydatki na ten cel będą duże. W większości przypadków trzeba zakupić dziecku strój na ceremonię rozpoczęcia roku szkolnego, bo z poprzedniego dziecko już mogło wyrosnąć. Następnie trzeba kupić różne zeszyty, długopisy i inne niezbędne przybory szkolne, które od zeszłego roku mogły się zużyć lub ulec zniszczeniu.

Warto również wspomnieć o nowym stroju sportowym na lekcję wychowania fizycznego i obuwiu. Zwłaszcza w przypadku chłopców standardem jest, że co roku trzeba kupować nowe ubrania i buty, ponieważ rosną oni zazwyczaj szybciej od dziewczynek. Kolejnym wydatkiem, z którym rodzice muszą się zmierzyć jest zakup książek szkolnych. Wiadomo, że w miarę przechodzenia do następnych klas, może się zwiększyć liczba przedmiotów, których dziecko będzie się uczyć. Wiąże się to oczywiście z wydawaniem kolejnych sum pieniędzy. Jest to jednak obowiązkowe i nieuniknione.

We wszystkich klasach istnieje również spis lektur, które są dopasowane do wieku dziecka i z którymi dzieci muszą się zapoznać. Dobrze jeśli wszystkie książki będzie można wypożyczyć z biblioteki. Zdarza się jednak, że ktoś nas ubiegnie i trzeba będzie zakupić dziecku taką lekturę. W takim przypadku, np. dwunasto lub trzynastolatkowi oprócz podręczników do klasy 6, trzeba będzie również zakupić takie książki jak: „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego lub „Bajki robotów” Stanisława Lema.

Koszty związane z edukacją naszych dzieci są naprawdę znaczne, niejednokrotnie przewyższające możliwości finansowe przeciętnej polskiej rodziny. Jednak wszyscy pragną dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, również zapewnienia jak najwyższego poziomu wykształcenia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.